Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vendlindja: Tottenham      Mosha: 28 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Demi  
Adele është një këngëtare e huaj shumë e njohur, që këndon muzikë pop. Adele Laurie Blue Adkins, e njohur si Adele është këngëtare Britanike nga Anglia. Adele filloi të këndojë në vitin 2006 nëpër lokale të ndryshme të Londrës, kariera e saj profesionale filloi në vitin 2008 kur ajo këndoi këngën "Someone like you" (Dikush, si ti) në Brit Awards, Adele la publikun gojëhapur dhe menjëherë pas shfaqjes, ajo nënshkruajti një kontratë me Columbia Records. Tani Adele është një këngëtaret më të famshme Britanike në botë. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
 Mesatarja:  4.9 / Votuan:  33


» Dërgo Një Këngë »

teksteshqip.com © 2007 - 2017