teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Official Video


Adem Ramadani - Mulla Jakupi    (Feat. Ylber Aliu)


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  187Muzika: Adem Ramadani   Teksti: Adem Ramadani   Orkestroi: Artan Kastrati   Video: Redonpictures  

Pse i mbuloi zemrat merzia
pse po qan plaku e fmija
pse jan mledh gjith ky nam njeri
paska mbet i shkret minberi
mora vargun e poetit
me i knu trimit te umetit
para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet
para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet

Thrret ezani te xhamija
por ka mbet e that kursija
hajde hoxh te pret xhemati
fjala jote rrjedh si mjalti
lavdi paq hoxha i Sllupçanit
dijetari i ballkanit
kurr s'tu lodh shpirti as trupi
i madhi hoxh Mulla Jakupi

Sikur det mbushur me dije
dersi yt çdo her me shije
uji fresket n'mes shkretire
flakadan ne mes errsire
ti gjithqka i dhe ksaj toke
se kshtu t'msoi nana loke
kur u dasht me mbrojt vatanin
nuk e lshove istikamin

Thrret ezani te xhamija
por ka mbet e that kursija
hajde hoxh te pret xhemati
fjala jote rrjedh si mjalti
lavdi paq hoxha i sllupçanit
dijetari i ballkanit
kurr s'tu lodh shpirti as trupi
i madhi hoxh Mulla Jakupi

Ky tekst u dërgua nga Liman Berisha
 • 2017-02-25 15:35:08
  lavdi paq hoxha i Sllupçanit\r\ndijetari i ballkanit

  Dërgoi: Ramadan Demiri
  6
  3
 • 2017-02-20 20:43:00
  Pse i mbuloi zemrat merzia pse po qan plaku e fmija pse jan mledh gjith ky nam njeri paska mbet i shkret minberi

  Dërgoi: Ardijan Deuces
  54
  11Kalendari
27/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Afrim Muçiqi
Afrim Muçiqi
48 vjeç
Bobby Valentino
Bobby Valentino
37 vjeç
Anonimos
Anonimos
29 vjeç

Votimi i Javës
   26 Shkurt - 4 Mars 2017

Cilën Këngëtare Adhuroni?

  Rihanna

  Adele

  Beyonce

  Taylor Swift

  Katy Perry

  Rachel Platten

Voto