teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tekste Këngësh

Aferdita Beçiri
Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

Aferdita Beçiri
Dita E Pavaresise

Me lotet e derdhur
pergjate viteve te kaluara,
me thirrjet e shumeta,
kete poezi per qlirim e thura.

Me pika te djerseve
nga puna e rende,
per te arritur majen
ku liria ishte, ata rrugen e trasuan.

Me pika te gjakut
te bekuar kosovar
rruga per tek dielli
u trasua dhe u shtrua.

Ajo ishte e larget
por shume e deshiruar.
Shume per se gjalli e dashten,
e kurre nga mendja s’e larguan.

Me kete poezi
Shprehi mirenjohje
per ata qe dhane e japin
per te drejten liri e pavaresi.

E dashur Kosove dhe Shqiperi
urime uniteti ne liri
urime popullit qendrues heroik
qe e solli kete
dite me pavaresi

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.7 / Votuan:  311


Kalendari
22/02/2017

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

  Çfarë Ti Bëj

Voto