teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Aferdita DemakuTags: Aferdita Demaku, Aferdita Dermaku
Vendlindja: Drenicë   
Aferdita Demaku është një këngëtare shumë e njohur, që këndon muzikë popullore. Afërdita Demaku eshte nje kengetare qe e kendon kengen e mirefillte shqipe me shume zemer. Ajo ne skene eshte paraqitur qe prej viteve te '80, nga ku ka realizuar 12 albume dhe nje numer te konsiderueshem kengesh. Talentin e saj per kendim e ka zbuluar mesuesi dhe vellau i saj, gje e cila e ben qe te merr pjese ne shume shoqeri kulturore artistike. Albumi i saj i pare eshte edituar ne vitin 1995 i titulluar "Larg atdheut". Ajo ka pasur shume bash... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.3 / Votuan:  203Albume:

» Më Shumë Albume »

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Babe E Nane ::  
 :: Gezuar Pavarsine ::  
 :: Ta Jap A Mos Ta Jap ::  
 :: A Ke Stop A Ke Kufi ::  
 :: Lotë Dashurie ::  
 :: Gurbetqari  Im ::  
 :: E Pranoj ::  
 :: Cila Ta La Parfumin ::  
 :: Dashnor Pa Dashuri ::  
 :: Du Me T'pa ::  

Kalendari
22/02/2017

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

  Çfarë Ti Bëj

Voto