teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Afrim Muciqi, Afrim Mucici, Afrim Muqiqi


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  56


Afrim Muçiqi

Vendlindja: Llapashtice  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 47 Vjeç
Ditëlindja: 27 Shkurt 1969
Shenja e Horoskopit: Peshqit
Këndon kryesisht: Tallava
Rryma të tjera: Popullore Dasmash Popullore Moderne Popullore Kosovare

Afrim Muçiqi është një këngëtar i njohur. Kengetari mirnjohur Afrim Muqiqi u lindi ne Llapashtice te Podujeves. Shkollimin fillor dhe te mesem i mbaroi ne Podujeve dhe me pas vazhdoi ne Fakultetin e SHkencave Politike ne Prishtine Nderkohe edhe muziken e kshte te trasheguar nga familja e tij Dalja e Pare ne Skene ishte rreth vitit 1984 e qe nga ajo dite nuk iu nda muzikes asnjehere. Ai ka mbi 24 albume te zhanrit Popullor Tallava te publikuara deri me tani Aktivitet e tij neper Dasma dhe Koncerte tregojne edhe me tej se sa te pelqejne muziken dhe veprimtarin e tij si nje kengetar i njohur.
Per aktivit te tij muzikor Afrimi ne moshen e tij rinore ishte futbollist per Llapin dhe Gjilanin e per Gjilanin u fitua edhe Kupa e Kosoves Kariera e tij si futbollist perfundoi per shkak te lendimeve qe ne ate kohe kishte marre por ai vazhdon te gjej veten akoma sportit
Edhe pse Angazhimet e tij neper Koncertet dhe Dasmat e Shumta. Ktu nuk e ndalin klubin futbollistik Prishtina si nenkryetar i saj.

» Dërgo Korrigjime »


Kalendari
22/02/2017

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

  Çfarë Ti Bëj

Voto