teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Agim VincaTags: Agim Vinca
Vendlindja: Veleshtë (Strugë)      Mosha: 69 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Binjaket  
Agim Vinca është një poet i njohur. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, ndërsa të mesmen në Strugë. Studimet për gjuhë dhe letërsi shqipe i kreu në vitin 1970, në Fakultetin Filozofik të Universitetit të Prishtinës, ku edhe magjistroi dhe doktoroi. Është profesor ordinar në Fakultetin e Filologjisë të Universitetit të Prishtinës, ku ligjëron Letërsinë e sotme shqipe. Agim Vinca është njëri nga poetët e njohur bashkëkohorë shqiptarë dhe njëri ndër studiuesit e dalluar të... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  2.2 / Votuan:  5
Kalendari
26/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Nita Bahtiri
Nita Bahtiri
24 vjeç
Hidaver Osmani
Hidaver Osmani
49 vjeç
Gerard Merdani
Gerard Merdani
23 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto