A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Aleksander GjokaTags: Aleksander Gjoka, Aleksander Gjokaj, Alexander Gjoka, Grupi X
Vendlindja: Tiranë   
Aleksander Gjoka është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur, që këndon muzikë rock. Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bukur e cila degjohet edhe sot.Poashtu ai eshte pjesmarres i disa edicioneve te festivalit madheshtor "Kenga Magjike".... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  33Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


Loading...Kalendari
20/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Voto