A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Andi Shkoza
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Facebook Profile


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  13


Andi Shkoza

Vendlindja: Tirane  
Mosha: 40 Vjeç
Ditëlindja: 29 Qershor 1976
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Këndon kryesisht: Etnike
Rryma të tjera: Pop

Andi Shkoza është një këngëtar i njohur. U lind e u rrit ne Tirane ne familjen e tij tiranase. Statusi i martuar dhe baba. Fama e tij u rrit ne vitet 2000 me albumet e tij te famshme me kenge mjaft te pelqyeshme. Andi Shkoza është këngëtar i muzikës së lehtë dhe muzikës popullore qytetare. Karriera e tij ka nisur rreth 20 vite më përpara duke sjellë për publikun këngë Hite për kohën kur janë publikuar.

» Dërgo Korrigjime »
Loading...


Kalendari
17/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Calvin Harris
Calvin Harris
33 vjeç
Beka
Beka
37 vjeç
Skifter Etemi
Skifter Etemi
41 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Jusuf Gervalla
Jusuf Gervalla
(1945-1982)

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Jashtëzakonisht

  Aspak

  Shumë

Voto