teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
B.B. PoqiTags: B.B. Poqi, B.B Poqi, Bb Poqi, Poqi Bb Armadillo, Bajram Bylykbashi
Vendlindja: Prishtinë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 47 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Demi  
B.B. Poqi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur, që këndon muzikë rock. Bajram Bylykbashi vuri pseudonimin BB Poqi si propozim nga Agim Berisha për shkak të inicialeve të emrit dhe mbiemrit të tij dhe gjithashtu sepse që në fëmijëri familjarët dhe miqt e thërrisnin Poqi, kështu ai bëri bashk këto dyja dhe nga ai moment u njoh si BB Poqi. Si ndikim nga xhaxhai I tij Poqi si I ri filloi të merrej me muzikë, fillimisht duke mësuar kitarën ndërsa ndikim të madh kishin edhe grupet e njohura të rokut si: Led Zeppelin, Deep... >> Lexo gjithë biografinë >>
  • B.B. Poqi ka këto rrjete sociale:


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3 :: Dhe Ne Vdeksha Pa T'pa ::  
 :: Kthehu ::  
 :: Me Mungon ::  
 :: Shti, Me Qello ::  
 :: Të Gjeta Ty ::  


Kalendari
26/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Nita Bahtiri
Nita Bahtiri
24 vjeç
Hidaver Osmani
Hidaver Osmani
49 vjeç
Gerard Merdani
Gerard Merdani
23 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto