Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bardhyl Londo

Tags: Bardhyl Londo

Vendlindja: Përmet      Mosha: 69 Vjeç  
Bardhyl Londo është një poet shumë i njohur. Bardhyl Londo studioi për gjuhë dhe letërsi në Universitetin e Tiranës. Pas mbarimit të fakultetit ai punoi për disa vite mësues në Përmet dhe më pas për gazetën letrare “Drita”. Për disa kohë ka qënë kryetar i “Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve” (LSHA). Krijmtaria e tij letrare përfshin 8 vëllime me poezi si edhe disa romane. Është fitues i çmimit “Migjeni”....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
 Mesatarja:  4 / Votuan:  3
teksteshqip.com © 2007 - 2017