teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Bilal XhaferriTags: Bilal Xhaferri
(1935-1986)  

Bilal Xhaferri është një poet i njohur. Bilal Xhaferi (nip i dijetarit të shquar Hasan Tahsini) u rrit jetim pa nënë e pa babë. Ja disa nga datat kryesore të jetës dhe veprimtarisë së tij 1935, 2 nëntor u lind në fshatin të Konispolit, në krahinën e Çamërisë. 1943, i vdes e ëma. 1945, i pushkatohet i ati nacionalist antikomunist. 1948, largohet prej vendlindjes. 1948-1952 jeton dhe punon në Sarandë, punëtor krahu, korier poste, etj. 1954-1955 ndjek shkollën shtatëv... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  3.4 / Votuan:  11
Kalendari
23/02/2017

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

Voto