A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Brahim AvdyliTags: Brahim Avdyli
  Mosha: 56 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Virgjeresha  
Brahim Avdyli është një poet i njohur. Brahim Avdyli, i rritur në Morinë të Malësisë së Gjakovës, një vend me tradita kulturore dhe kombëtare. I takon plejadës së krijuesve të fundviteve shatëdhjetë dhe të fillimviteve tetëdhjetë të shekullit të kaluar (XX). Që në vitet e hershme të rinisë u dha pas dy prirjeve: pas artit të fjalës dhe pas lëvizjes konspirative për lirinë dhe bashkimin e popullit shqiptar. Ndër të parët u vu në krah të luftës çlirimtare të popullit shqiptar të Koso... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Loading...Kalendari
22/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Ben Moody
Ben Moody
36 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Shumë

  Jashtëzakonisht

Voto