teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Calvin HarrisTags: Calvin Harris
Vendlindja: Dumfries, Skoci    Jeton dhe vepron në        Mosha: 33 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Bricjapi  
Calvin Harris është një këngëtar i huaj shumë i njohur, që këndon muzikë ritmike moderne. Emri i Calvin Harris jashtë skene është Adam Richard Wiles. Ai është një Dj, këngëtar, tekst-shkrues dhe producent. Në 2006-ën nënshkroi kontratë me “Sony BMG” dhe një vit më vonë publikon albumin e tij të parë, “I Created Disco”, i cili u çertifikua i artë dhe shiti më shumë se 100 mijë kopje vetëm në Britani, duke arritur kulmin në vendin e tetë të “UK Albums Chart”. Një nga këngët promovuese e këtij albumi ka qenë “Acceptable in the 80’s” , e ... >> Lexo gjithë biografinë >>


Nuk ka akoma asnjë votë
  :: Let's Go ::  


Kalendari
24/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

Voto