teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Celësi Muzikor 10

21/04/2016 - 11/05/2016
Salla e teatri ttë Gjilanit.
Prezantuesit: Maksim Gjokaj & Arbnora Ademaj
TV/Radio: rtv21 / radio 21
Rifilloi një nga festivalet që ka mbijetuar në Kosovë ku promovohen këngë dhe artistë jo vetëm të rinj por edhe me emër në një garë me prodhime të reja muzikore është “Çelësi Muzikor”. Ishte edicioni i dhjetë ku nisi gara me artistë dhe këngë të reja, ndërsa finalja e madhe u mbajt më 11 Maj ku producentët menduan të ftojnë të gjithë artistët fitues të nëntë viteve më herët ku mund të kujtojmë se kanë qenë Adelina Tahiri, Zanfina Ismajli, Zajmina Vasjari, Gold Ag, Gjyste Vulaj, Rezarta Shkurta, Mira Janji, Albana Mesuli etj. Këtë herë përkrah prezantuesit zyrtar Maksim Gjokaj-Maksi, në skenë ngjitet edhe Miss Kosova 2007, Arbnora Ademaj.

Fitues i edicionit të dhjetë të këtij festivali të organizuar nga “Zico” për muzikën moderne, u shpall këngëtarja Anna Kabashi me këngën “Kom met dasht”.

Ganimete Abazi dhe Pro Band me “Çika e tezës” rrëmbyen çmimin kryesor folk si dhe “Best duo”.

Best BALADA: Granit Miftari – Shpirtin ma ke vra

Best INTERPRET: Fatlume Mamuti – Një moment

Çmimi INTERNETIT: Muhamet Bajrami – Meti – Faj nuk kam

Best POP: Ana Kabashi – Kom me t’dasht

Best HIP-HOP: NiiL-B – A kishe prit

Best DUO: Pro Band & Ganimete Abazi GANJA – Çika e tezës

Best INSTRUMENTAL: Tarabuka Band -Gjilan Dj Star – Oriental Dance

Best NEW ARTIST: Muhamet Bajrami METI – Faj nuk kam

Çmimi i TELEVIZIONIT: JONA – Teket e mija

Çmimi SPECIAL: Mc Mc.gima – Të kujtoj

Celësi Muzikor 10 Celësi Muzikor

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kalendari
26/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Nita Bahtiri
Nita Bahtiri
24 vjeç
Hidaver Osmani
Hidaver Osmani
49 vjeç
Gerard Merdani
Gerard Merdani
23 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto