A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
D.M.K.Tags: D.M.K., D.M.K, Dmk
Vendlindja: Fier    Jeton dhe vepron në        Mosha: 39 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Shigjetari  
D.M.K. është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë hip-hop. Emri i tij i vërtetë është Erjon Hajnaj. Ai ishte një adoleshent ne moshen 16 vjecare ai provoi për të incizuar nje këngëve por në atë kohë në Shqipëri ishte shum vështirë për të gjetur pajisje profesionale incizim në studio, pra kur ai u largua per ne Amerik më 9 shkurt 1997 ai e dinte se ai ishte një hap më pranë në arritjen e ëndrrës së tij. Së fundi në tetor të vitit 1998 ai kishte nxjerrë kengen e tij të parë. Pastaj ne qershor 2005 ai erdh... >> Lexo gjithë biografinë >>
  • D.M.K. ka këto rrjete sociale:


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  57Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Real ::  Loading...Kalendari
17/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Calvin Harris
Calvin Harris
33 vjeç
Beka
Beka
37 vjeç
Skifter Etemi
Skifter Etemi
41 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Jusuf Gervalla
Jusuf Gervalla
(1945-1982)

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Jashtëzakonisht

  Aspak

  Shumë

Voto