teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Daim Lala, Damil Lala


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.2 / Votuan:  85


Daim Lala
Mosha: 30 Vjeç
Ditëlindja: 09 Dhjetor 1986
Shenja e Horoskopit: Shigjetari
Këndon kryesisht: Tallava Etnike
Rryma të tjera: Popullore Moderne

Daim Lala është një këngëtar i njohur. Eshtë këngëtar shumë i njohur, njihet për zërin më freskues nga tjerët, këngët që i këndon dhe i interpreton ai gjithmonë pëlqehen nga publiku.Është fjala për këngëtarin e njohur tashmë Daim Lala që kur ishte i vogël rrugën e muzikës e ka ndjekur prej atëherë kur filloi të shkruante tekste dhe kur u rrit filloi të këndojë dhe u bë njëri ndër këngëtarët më të dëgjuar si nëpër dasma dhe në ahengje të ndryshme. Është nga Kosova ose më saktë nga Gjakova dhe për disa vite ka qenë i martuar me këngëtaren Buqe Rama mirëpo pas disa vitesh rrugët e tyre u ndanë dhe secili si të ndarë vazhduan rrugën e tyre si këngëtar. Këngëtari në fjalë tash e sa vite bashkpunon me produksionin "VizioniLibonia" kurse ish e dashura e këngëtarit pra Buqe Rama me produksionin "Eurolindi" tash e sa kohë.

Nëse i futësh botës së muzikës padyshim se nuk të mungojnë as hitet edhe këtë gjë e din secili njeri ose më saktë secili këngëtar. Daim Lala ka shumë këngë që falë publikut të madh që ka sot ato janë bërë hite e disa prej tyre mund ti vecojmë:"Dridhe Belin", në Bashkpunim me këngëtarin nga Shqiperia 'Muharrem Ahmeti' "A T'ka marrë malli" "Prishtinalikja" "Pasha ty pasha mu" "O Sheqer o llokum" "Antigona" "OOO Lale Lale" "Xhelozoj" "Ani ani" "Cika Cika" e shumë këngë të tjera që i pëlqen publiku i tij dhe i këndojnë me shumë dashuri. Mosha e tij është 30 vjecare dhe prej disa vitesh ai jeton në Chiasso, Switzerland, ka shoqëri të mirë pothuajse me të gjithë kolegët e tij. Ndërsa tani kohëve të fundit ka nënshkruar kontratë me të njejtën kompani ku është duke punuar për 10 vite të sjell sa më shumë këngë sa më shumë hite shpresojmë dhe urojmë ti ndëgjojmë bashkë ato pse jo.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  ismeti19  

Kalendari
28/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Big Mama
Big Mama
31 vjeç
Morena Dyli
Morena Dyli
27 vjeç
Enver Petrovci
Enver Petrovci
63 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Dr. Flori
Dr. Flori
(1979-2014)
Emmy
Emmy
(1989-2011)

Votimi i Javës
   26 Shkurt - 4 Mars 2017

Cilën Këngëtare Adhuroni?

  Rihanna

  Adele

  Beyonce

  Taylor Swift

  Katy Perry

  Rachel Platten

Voto