A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Official Video

Elina Duni - Mos Ki Frike


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  5


Mos ki frikë shpirt
ja po shkoj edhe unë,
larg teje nëpër natë.
E vetme
mes qenjve që ulërijnë
se hëna i ka marrë inat.

Më jep një puthje të fundit
dhe një drithërimë më tej.
Mbylle derën
dhe me lotët e tu
kyçe zemrën
dhe më mos më ndjej.

Ja po zhdukemi
unë dhe ëndrrat e mia
larg larg larg.
Përtej reve, maleve dhe heshtjes
Për ty do të mbetemi veç një
varg.

Mos ki frikë shpirt
se koha shëron
gjithçka
përveç budallenjve.
Sado e dhimbshme të duket sot
nesër asgjë
s’është më e pafundme.

Më jep një puthje
dhe vrapo larg meje
dhe vrapo e gjej nje mal.
Kafshoji buzët
e ngjitu sa më lart
dhe atje në majë
emrin tim fort piskat.


Dhe do shërohesh
nga unë dhe ëndrrat e mia
do na hedhësh larg.
Përtej reve, maleve dhe heshtjes
per ty do të mbetemi veç një
varg.


Këngë pjesëmarrëse në Netët E Klipit Shqiptar 15  Gjuha en

Don’t You Fear

Don’t you fear, dear
it is my turn to leave you away
in the night.
Alone, amongst dogs
who scream, despised by the moonlight.
Give me a last kiss
and a shivering later
close the door,
with tears lock your heart
and sigh to me no more.

Here we disappear
My dreams and I
Away, far away.
beyond clouds, mountains and silence
to you nothing else but a verse we’ll remain.

Don’t you fear, dear
Time heals everything
but the fools.
However painful it seems today
tomorrow nothing turns out endless.
Give me a kiss
and run away from me
and run and find a mountain
bite your lips
and climb really high
and on its peak
cry out my name.

And you’ll be healed by me and my dreams
you will throw us away.
Beyond clouds, mountains and silence
to you nothing but a verse we’ll remain.
A verse
A verse.
Loading...Kalendari
21/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Paniku
Paniku
24 vjeç
Donika Gashi
Donika Gashi
43 vjeç
Michel Teló
Michel Teló
38 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Vesel Berisha Skroma
Vesel Berisha Skroma
(1941-2015)
Hysni Milloshi
Hysni Milloshi
(1946-2012)

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Shumë

  Jashtëzakonisht

Voto