teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

ELVANA GJATA :: NEWS


Elvana Gjata, Sė Shpejti Versioni Remix Pėr Kėngėn “Fake”


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

[10-03-2013]
Duket si parulla qė kanė pasur dikur shitėsit e gazetės “Tomorri”, por nė fakt Elvana Gjata ka vėrtet mė shumė se njė projekt pėr tė prezantuar. Pas publikimit tė kėngės “Fake”, tė cilėn ka pasur edhe nga ata qė s’e kanė pėlqyer, – siē rrallėherė ndodh me kėngėt e saj, – Gjata do tė sjellė shumė shpejt edhe versionin remix tė kėsaj kėnge, nė bashkėpunim me Kaos dhe labelin P.I.N.T, pjesė e tė cilit janė MC Kresha dhe Lyrical Son, qė ėshtė njėherėsh edhe autor i tekstit tė kėngės.Ky nė fakt nuk ka qenė i vetmi material muzikor i publikuar prej kėngėtares sė suksesshme, sepse ajo ka nxjerrė edhe njė ‘Acoustic Live Season’ qė pėrmbante nė vete 5 kėngė, shumė tė pėlqyera nga masa. Por pavarėsisht gjithė kėtij boom-i nė prodhimtari, Elvana nuk ndalet. Njė tjetėr projekt do tė vijė shumė shpejt prej saj. Ndonėse nuk i takon 100% asaj si kėngė, Elvana pritet tė sjellė versionin femėror tė kėngės “Pa Jetė”, e cila u prezantua dy javė mė parė nga kantautori Flori Mumajesi.Kėnga dhe videoklipi i Mumajesit kanė pasur njė impakt tė jashtėzakonshėm tek njerėzit dhe kjo ėshtė vėnė re nga publikimet e bėra nė rrjetet sociale, por edhe nga numri i madh i klikimeve. Mėsohet se Elvana do tė aktrojė njėsoj si Flori, nė klipin qė del shumė shpejt nė ekranet muzikore shqiptare dhe nė youtube, nė kanalin e “Threedots”. Klipi ėshtė realizuar nga “Max Production” dhe pėr herė tė parė do tė transmetohet nė “BBF”.
 (Bluetooth)

      Elvana Gjata - Fake [Teksti dhe Klipi]
Kalendari
20/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
B2n
B2n
27 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Ali Asllani
Ali Asllani
(1884-1966)

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Tingulli 3nt - Jasha

  Enca - Ata Nuk E Din

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra