A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 12-të në RTSH
Festivali i 12-të në RTSH
Teatri i Operas dhe Baletit, TIRANE
Prezantuesit: Flutura Çangu & Pandi Siku
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 12-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1973 në Tiranë.

Kënga fituese "Gjurmë te arta", muzika Kujtim Laro, teksti Lirim Deda, kenduar nga Vaçe Zela dhe Ema Qazimi.

Cmimi i dyte:
"Poeti partizan", muzika Pjeter Gaci, teksti Ruzhdi Qatipi, kenduar nga Gaqo Cako dhe Zeliha Sina.
"Si agim i kuq", muzika Josif Minga, teksti Nasi Lera, kenduar nga Vaçe Zela dhe Alida Hisku.

Cmimi i trete:
"Partia ime, dielli i vendit tim", muzika Ferdinand Deda, kenduar nga Ramiz Kovaçi dhe Hysen Koçia.
"Sup me sup si malet", muzika Agim Prodani, kenduar nga Qemal Kertusha dhe Ema Qazimi.
"Kur je me rresht me partizane", muzika Fehim Ibrahimi, kenduar nga Suzana Qatipi dhe Thellenza Akcani.


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  5Loading...


Kalendari
17/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Calvin Harris
Calvin Harris
33 vjeç
Beka
Beka
37 vjeç
Skifter Etemi
Skifter Etemi
41 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Jusuf Gervalla
Jusuf Gervalla
(1945-1982)

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Jashtëzakonisht

  Aspak

  Shumë

Voto