A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 14-të në RTSH
Festivali i 14-të në RTSH
Teatri i Operas Dhe Baletit, TIRANE
Prezantuesit: Rezarta Malaj & Kastriot Caushi
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 14-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1975 në Tiranë.
Kënga fituese u shpall “Buka e duarve tona”, muzika Kujtim Laro, teksti Xhevahir Spahiu, kenduar nga Alida Hisku dhe Ema Qazimi.

Cmimi i dyte:
"Shoket", muzika Shaqir Kodra, teksti Betim Muço, kenduar nga Vaçe Zela dhe Luan Zhegu.
"Shoqja ime", muzika Agim Krajka, teksti Perparim Xhixha, kenduar nga Liliana Kondakçi dhe Vera Dervishi.

Cmimi i trete:
"Si lule ne bjeshke", muzika Naim Gjoshi, teksti Pandeli Koçi, kenduar nga Shpresa Spaho dhe Valdete Hoxha.
"Dasem ne fshat", muzika Agron Xhunga, teksti Ismail Kadare, kenduar nga Alida Hisku dhe Violeta Zefi.
"Dashuria me e madhe", muzika Agim Prodani, teksti Fatmir Gjata, kenduar nga Ema Qazimi dhe Lindita Sota.


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  3.3 / Votuan:  4Loading...


Kalendari
19/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Alketa Vejsiu
Alketa Vejsiu
33 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Jashtëzakonisht

  Aspak

  Shumë

Voto