A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 8-të në RTSH
Festivali i 8-të në RTSH
Teatri i Operas dhe Baletit, TIRANE
Prezantuesit: Elisabeta Vasili & Kiço Fotiadhi
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 8-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1969 në Tiranë.

Kënga fituese u shpall "Dhuratë për ditëlindje", muzika Nikolla Zoraqi, teksti Fatos Arapi, kenduar nga David Tukiqi dhe Rozeta Doraci.

Cmimi i dyte:
"Vite te zjarrta", muzika Pjeter Gaci, kenduar nga Tonin Tershana dhe Ema Qazimi.
"Une dhe shoket e mij", muzika Agim Krajka, kenduar nga Justina Aliaj dhe Liliana Kondakçi.

Cmimi i trete:
"Dritat e jetes", muzika Tahsim Hoshafi, kenduar nga Qemal Kertusha dhe Kleopatra Skarço.
"Ballade partizane", muzika Agim Prodani, kenduar nga Qemal Kertusha dhe Hysen Koçia.
"Me lart frymen revolucionare", muzika Nikolla Zoraqi, kenduar nga Gaqo Cako dhe Engjellushe Daja.


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  2Loading...


Kalendari
20/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Voto