teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 7-të në RTSH
Festivali i 7-të në RTSH
I.L.A., TIRANE
Prezantuesit: Drita Bardhi & Roland Trebicka
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 7-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1968 në Tiranë.

Kënga fituese u shpall “Mësuesit hero”, muzika Limos Dizdari, teksti Dritero Agolli, kenduar nga Vaçe Zela dhe Ramiz Kovaçi.

Cmimi i dyte:
"Komisari i kuq", muzika Tish Daija, kenduar nga Gaqo Cako dhe Qemal Kertusha.
"Motiv i ri", muzika Tish Daija, teksti Llazar Siliqi, kenduar nga Justina Aliaj dhe Nikolin Gjergji.
"Ylli partizan", muzika Agim Krajka, teksti ? , kenduar nga Vaçe Zela dhe Ema Qazimi.
Cmimi i trete:
"Kenge per shokun tim", muzika Tonin Harapi, kenduar nga Vera Dervishi dhe Fiqrete Kapo.
"Nendori", muzika Gaqo Avrazi, kenduar nga Ramiz Kovaçi dhe Muharrem Dino.
"Bisede me pushken" muzika Pjeter Gaci, kenduar nga Kompleksi vokal i Portit te Durresit dhe Kompleksi i Kombinatit Tekstileve Stalin.


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kalendari
24/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto