teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Gazmend Rama (Gazi), Gazmend Rama, Gazi


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  3.8 / Votuan:  58


Gazmend Rama (Gazi)

Vendlindja: Treboviq (Peje)  
Mosha: 40 Vjeç
Këndon kryesisht: Tallava
Rryma të tjera: Popullore Moderne Popullore Dasmash Popullore Folklorike

Gazmend Rama (Gazi) është një këngëtar shumë i njohur. Gazmend Rama është nga qyteti i bukur i Pejës, por duke jetuar në Zvicer ai shihet më tepër i angazhuar andej, por nuk e harron të vizitojë dhe të jetë i ftuar në shumë koncerte edhe në origjinën e tij. Është gjithashtu një nga këngëtarët me një agjendë shumë të ngjeshur sidomos kur i referohet dasmave shqiptare ku shumë të rinj që martohen dhe duan ta kenë atë në dasëm e tyre.

Ka një zë fantastik dhe të pakrahasueshëm e ku është ai muzika nis dhe nuk ndalet pasi zëri i tij është i fuqishëm dhe prania e tij është kudo ku ka festa dhe shqiptarë. Gazi eshte i martuar dhe ka 2 femije.

» Dërgo Korrigjime »


Kalendari
28/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Big Mama
Big Mama
31 vjeç
Morena Dyli
Morena Dyli
27 vjeç
Enver Petrovci
Enver Petrovci
63 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Dr. Flori
Dr. Flori
(1979-2014)
Emmy
Emmy
(1989-2011)

Votimi i Javës
   26 Shkurt - 4 Mars 2017

Cilën Këngëtare Adhuroni?

  Rihanna

  Adele

  Beyonce

  Taylor Swift

  Katy Perry

  Rachel Platten

Voto