teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Gent Bushpepa, Gent, Gentian, Genti, Eugen, Eugent, Bushpepaj
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Facebook Fanpage
  • Official Instagram


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16


Gent Bushpepa

Vendlindja: Rrëshen  
Mosha: 32 Vjeç
Ditëlindja: 02 Korrik 1984
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Këndon kryesisht: Rock
Rryma të tjera: Pop-Rock

Gent Bushpepa është një këngëtar i njohur. Nisi te kendonte qe ne moshen 6-vjecare. U njoh me rock-un ne moshen 10 vjecare nga nje kasete e THE DOORS qe e motra i kishte dhuruar per ditelindje dhe qe ne ate kohe nuk iu nda me kesaj rryme. Aktualisht jeton ne Tirane ku punon si kengetar ne TOP CHANNEL ne emisionin TOP SHOW. Studion per Stomatologji. Ne 2009 merr pjese ne Top Fest me kengen "Enderr Reale".

» Dërgo Korrigjime »


Kalendari
24/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

Voto