SHARE:
  Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Getinjo

Tags: Getinjo, Ghetto, Young Ghetto, Gheto, Geto, Yang Ghetto, Getoar Aliu

Vendlindja: Ferizaj      Mosha: 26 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Binjaket  
Getinjo është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur, që këndon muzikë hip-hop. Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993, familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore. Në vitin 2004, Ghetto kthehet në Kosovë në vendlindjen e tij në Ferizaj dhe aty filloi të inspirohet për jetën dhe veprimtarinë e tij të ardhshme. Filloi të shkru...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Getinjo ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni
 Mesatarja:  4.9 / Votuan:  676

Young Ghetto (2013)

Young Ghetto Mixtape (2011)Helem
Tony Montana
Monster
O Moj Pare
Ku Je
Lavire
Ajo
Kaos
No
Afer Teje

» Dërgo Një Këngë »

Përkthime 
teksteshqip.com © 2007 - 2017