teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Habil AkikuTags: Habil Akiku, Habili
Vendlindja: Gostivar      Mosha: 32 Vjeç  
Habil Akiku është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë popullore. Habil Akiku jeton dhe punon ne Gostivar. Merret me muzike qysh prej moshes 17 vjet ku ne moshen 20 nxjori albumin e tij te pare dhe videoklipin me kengetaren Leonora Bahiti. Pas shume sukseseve pas 2 vitetve nxori duetin me kengetaren e mirenjohur Albana Mesulin KENGA QUHEJ "LAMTUMIRE", pastaj me grupin e valltareve nga Gostivari D E L U X dhe te fundit baladen "S'e meriton as me tlotu". Te gjithe keta jane pritur shum mir nga publiku. Ne 6 vitet... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  1 :: S'e Meriton As Me T'lotu ::  
 :: Nostalgji ::  


Kalendari
24/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

Voto