A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Hajrulla EminiTags: Hajrulla Emini, Ajrulla Emini, Hajrullah Emini
Vendlindja: Shkup    Jeton dhe vepron në        Mosha: 49 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Dashi  
Hajrulla Emini është një këngëtar i njohur. Hajrulla Emini ka lindur ne Shkup ku edhe jeton e vepron, ka te mbaruar shkollen e mesme dhe fakultetin pedagogjik gjithashtu ne Shkup, ku edhe punon si mesimdhenes,me muzik folklorike meret qe nga femijeria dhe nje kohe te gjate ka qen edhe anetar i SHKA Emin Duraku nga Shkupi dhe antar i kryesis se saj nga e cila eshte lauruar disa here me mirenjohje dhe plaketa per kontributin e dhen ne fushen e muzikes folklorike shqiptare si instrumentist dh... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Loading...Kalendari
19/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Alketa Vejsiu
Alketa Vejsiu
33 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Jashtëzakonisht

  Shumë

  Aspak

Voto