teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Hajrush KryeziuTags: Hajrush Kryeziu
Vendlindja: Xërxe    Jeton dhe vepron në        Mosha: 30 Vjeç  
Hajrush Kryeziu është një këngëtar i njohur. Hajush Kryeziu u lind ne Xërxe te Rahovecit. Ai qysh ne moshe te re filloi me kengen duke vazhduar te ngritet tash si nje kengtar mjaft i sukseshem. Hajrushi rrjedh nga nje familje e shquar muzikantesh, gjyshi i hajrushit ishte nje instrumentisit i dalluar, po ashtu edhe babai si instrumentis dhe kengtar i kenges popullore te vjeter gjakovare dhe asaj arshikishte. Sot Hajrushi jeton ne Itali duke zhvilluar atje fushen e kenges dhe duke vazhdua... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kalendari
23/02/2017

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Gipsy Lover

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

Voto