A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Hashim ShalaTags: Hashim Shala
Vendlindja: Verbofc    Jeton dhe vepron në        Mosha: 80 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Ujori  
Hashim Shala është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë popullore. Hashim Shala u lind në Verbofc të Drenicës nga një familje bujare me traditë kombëtare. Qysh si femijë, e pastaj në rini e më vonë në moshen e pjekurise i fjeti në zemër të kënduarit e melodise popullore në solo si dhe së bashku me vëllezerit e tij: Mustafën, Hysenin dhe Habibin. Kjo dashuri ndaj këngës, jo vetem se u zgjerua, kështu ky këngetar tani filloj të këndoj edhe me mikun e ti Tahir Drenicen. Kënga dhe koloriti i zërit të tyre hyri ne ç... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  22Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Kurre Nuk Vdes Kenga Jonë ::  Loading...Kalendari
20/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Voto