A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Ibish BrojaTags: Ibish Broja, Baca Ibish, Broja, Ibish Broja Mulaku
Vendlindja: Burojë E Drenicës 
Ibish Broja është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë popullore. Që në moshë të re, rapsodi i mirënjohur shqiptar, Ibish Broja kishte pushtuar zemrat e adhuruesve të folklorit burimor shqiptar. Për 60 vjet me radhë, Broja interpretoi me mjeshtri të madhe këngët e traditës sonë historike, duke depërtuar edhe jashtë kufijve shqiptar, nëpër festivale ndërkombëtare. I cilësuar si tenor me ipostim natyral, Ibish Broja i dha folklorit tonë zërin e tij brilant dhe këngën e pastër burimore. Ibish Broja ndërroi jetë... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  6
» Dërgo Një Këngë »

Loading...Kalendari
20/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Voto