teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Ibish Broja, Baca Ibish, Broja, Ibish Broja Mulaku


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  6


Ibish Broja

Vendlindja: Burojë E Drenicës
Këndon kryesisht: Popullore Rapsodike

Ibish Broja është një këngëtar i njohur. Që në moshë të re, rapsodi i mirënjohur shqiptar, Ibish Broja kishte pushtuar zemrat e adhuruesve të folklorit burimor shqiptar. Për 60 vjet me radhë, Broja interpretoi me mjeshtri të madhe këngët e traditës sonë historike, duke depërtuar edhe jashtë kufijve shqiptar, nëpër festivale ndërkombëtare.

I cilësuar si tenor me ipostim natyral, Ibish Broja i dha folklorit tonë zërin e tij brilant dhe këngën e pastër burimore. Ibish Broja ndërroi jetë në vitin 2012 në moshën 73 vjeçare.

» Dërgo Korrigjime »


Kalendari
24/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto