A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
IlirëtTags: Ilirët, Iliret, Shemi
Ilirët është një grup muzikor shumë i njohur, që këndon muzikë rock. Grupi ILIRET eshte formu ne vitin 1981 dhe po at vite e kan bere inxhizimin e pare ne RTP. Kenga e pare eshte titulluar MERITA dhe ne at vite ka qen hiti ma i madh edhe sot kjo keng mbahet ne mend .Iliret kan qen grupi me aktive ne vitet 80ta dhe 90ta kan editur mjaft kenge por veqohet si grup i cili ka qen shum prezent ne paraqitje LIVE dhe jan te njohur me stilin e tyre rock folk dhe sot e asaj dite ata e kultivojn kete stil.Ne kete grupe k... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.1 / Votuan:  19Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Minire Moj Moter ::  
 :: Fjalet E Qiririt ::  
 :: Rini Thuaja Kënges ::  
 :: Turgaj Gashi ::  
 :: Qaj Mirvete ::  
 :: Shamija E Beqarit ::  
 :: Treni I Fundit ::  
 :: Kenga E Naimit ::  
 :: Oj Selvo Oj Selvi ::  
 :: Jeta Në Gurbet ::  


Loading...Kalendari
21/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Paniku
Paniku
24 vjeç
Donika Gashi
Donika Gashi
43 vjeç
Michel Teló
Michel Teló
38 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Vesel Berisha Skroma
Vesel Berisha Skroma
(1941-2015)
Hysni Milloshi
Hysni Milloshi
(1946-2012)

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Shumë

  Jashtëzakonisht

Voto