teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

LEONORA JAKUPI :: NEWS


Leonora Jakupi Vazhdon Tė Mbetet Beqare


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  15

[07-02-2013]
E shumėkėrkuara, kėngėtarja e mirėnjohur, Leonora Jakupi nuk ka tė ndalur me projektet e saj muzikore, dhe tani ajo na bėnė tė ditur se ėshtė duke punuar nė disa projekte tė reja muzikore, tė cilat brenda njė periudhe tė shkurtėr do tė jenė nė duar tė adhuruesve. Edhe kėsaj radhe kėngėtarja ka menduar tė sjellė diēka tė re nė skenėn muzikore, duke u munduar tė sjellė kėngė dhe klipe cilėsore dhe mjaft tė veēanta. Leonora ėshtė e pėrkushtuar ndaj punės, andaj edhe projektet e saj sapo tė lansohen bėhen hite.

“Jam shumė e dhėnė pas punės, ēdo punė e marrė me shumė pėrkushtim dhe seriozitet, andaj arrijė tė jem e kėnaqur me projektet e mia muzikore. Jam nė pėrgatitje tė projekteve tė reja muzikore dhe sapo tė pėrfundoj punėn, adhuruesit do ta kenė mundėsinė qė kėto projekte t’i kenė nė duar. Uroj qė tė pėlqehen nė publik” ka thėnė ajo pėr “Zėri. Ndėrkaq sa i pėrket jetės private, Leonora vazhdon me beqarinė e saj, ajo cilėsohet si njėra nga kėngėtaret e rralla tė estradės sonė muzikore qė nuk njihet pėr ndonjė aferė dashurie. “Puna dhe angazhimi im nė karrierėn muzikore, bėnė qė jetėn private ta lė pak anash, por megjithatė ka kohė pėr tė gjitha”.

Leonora ėshtė e kujdesshme nė ēdo paraqitje tė saj skenike, kjo ėshtė edhe njėra nga veēantitė e saj. Ajo vazhdon tė ketė njė bashkėpunim tė kahershėm me disenjatorin e njohur, Valdrin Sahiti me tė cilin kohėve tė fundit Leonora pati njė prezantim tė kreacioneve tė tij mė tė reja. Leonora pėr tė ardhmen paralajmėron edhe njė videoklip tė ri pėr tė cilin do tė flasė me kohė.
 (K. Bajrami / zeri)

Kalendari
20/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
B2n
B2n
27 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Ali Asllani
Ali Asllani
(1884-1966)

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Tingulli 3nt - Jasha

  Enca - Ata Nuk E Din

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra