A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Linda Morina, Linda Morina-Gashi, Fexhrije Igrishta


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  3.8 / Votuan:  111


Linda Morina

Vendlindja: Dumnicë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 38 Vjeç
Ditëlindja: 15 Maj 1978
Shenja e Horoskopit: Demi
Këndon kryesisht: Popullore Rapsodike

Linda Morina është një këngëtare e njohur. Atë e njohin të gjithë si Linda Morina. Madje edhe letërnjoftimin e ka me atë emër pasi e ka ndërruar. Por askush nga ju, nuk e di se emri i vërtetë i Lindës është Fexhrije Igrishta dhe vjen nga fshati Dumnicë e Vushtrrisë. Ajo ka vendosur ta ndërrojë emrin për shkak se nuk i ka pëlqyer ai i vjetri, madhe sipas tyre Linda ka ndërruar emrin e saj edhe në dokumente. Nuk janë të rrallë këngëtarët e muzikës popullore që ju bëjnë këngë ushtarëve të UÇK-së, sidomos dëshmorëve. Por këngëtarja Linda Morina u ka kushtuar pothuajse të gjithë politikanëve nga një këngë. Solistja nga Podujeva në reportorin e saj ka përfshi edhe kryeministrin e Shqipërisë e anash nuk do lë as Albin Kurtin.

» Dërgo Korrigjime »
Loading...


Kalendari
20/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Voto