teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
MedaTags: Meda, Mehedin Pergjeçaj, Mehedin Pergjeqaj, Mehedin Pergjecaj
Vendlindja: Deqan      Mosha: 37 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Binjaket  
Meda është një këngëtar shumë i njohur, që këndon muzikë popullore. Mehedin Përgjeqaj u lind në Hajvali të Prishtinës. I ati i tij Hasani, rrjedh nga një familje e Lumbardhit të Deqanit. Pasi Hasani kreu shkollimin në Prishtinë, u punësua në Minjerën e Kishnicës dhe iu nda një banesë në Hajvali, ku Hasani disa kohë veproi dhe jetoj në Hajvali. Ai ka tre fëmijë dy djem edhe një vajzë. Këngën e kanë traditë të përcjellur brez pas brezi: Ka kënduar babai i Hasanit (gjyshi i Medes), ka kënduar dhe ka qenë këngëtar i ... >> Lexo gjithë biografinë >>
  • Meda ka këto rrjete sociale:


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1059Albume:

» Më Shumë Albume »

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Cika Jem ::  
 :: Kuq E Zi ::  
 :: Faleminderit Nene ::  
 :: Bixhozi ::  
 :: Ah Dashni E Vjeter ::  
 :: N'dashuri ::  
 :: Princeshe ::  
 :: Kot E Ke ::  
 :: Vere e Nxehte ::  
 :: T'kam Fiksim ::  
 :: Hallall ::  
 :: Rri Me Mua ::  
 :: Je Martu ::  
 :: E Mallkuar ::  
 :: Luani ::  
 :: Molle E Ndaluar ::  
 :: Shqiperia ::  
 :: Prit Prit ::  
 :: Hajt, Hajt ::  
 :: I Ri Pa Rini ::  


Kalendari
25/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Nazmije Selimi
Nazmije Selimi
27 vjeç
Ex Wolf
Ex Wolf
24 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Rexho Mulliqi
Rexho Mulliqi
(1923-1982)

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto