teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Mentor Kurtishi, Metor Kurtishi


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  422


Mentor Kurtishi

Vendlindja: Kumanovë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 40 Vjeç
Ditëlindja: 29 Shtator 1976
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Këndon kryesisht: Tallava
Rryma të tjera: Popullore Dasmash Popullore Moderne

Mentor Kurtishi është një këngëtar shumë i njohur. Mentor Kurtishi ka lindur ne Kumanovë. Shkollen fillore e kreu ne Kumanove. Qe i vogel ishte i pasionuar pas muzikes. Tani jeton dhe vepron ne Prishtine. Disa nga kenget e tij me te njohura jane: "Emri yt", "Moj tradhtare", "Nuk jam fajtor", "Moj Dashnia Ime a Je Gjalle", "Bojna Selfie" etj. Ai eshte nje nga kengetaret me te kerkuar popullor jo vetem ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni por edhe ne diaspore dhe kudo qe ka Shqipetare. Nje nga kengetaret me te kerkuar gjate gjite vitit por vecanderisht per festa kombetare. Mentori jeton ne Zvicer nder vite dhe eshte resident i atij shteti por lidhjet e tij me shqiptarine mbeten shume te forta.

» Dërgo Korrigjime »


Kalendari
28/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Big Mama
Big Mama
31 vjeç
Morena Dyli
Morena Dyli
27 vjeç
Enver Petrovci
Enver Petrovci
63 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Dr. Flori
Dr. Flori
(1979-2014)
Emmy
Emmy
(1989-2011)

Votimi i Javës
   26 Shkurt - 4 Mars 2017

Cilën Këngëtare Adhuroni?

  Rihanna

  Adele

  Beyonce

  Taylor Swift

  Katy Perry

  Rachel Platten

Voto