A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Mevlan KurtishiTags: Mevlan Kurtishi
Vendlindja: Shkup      Mosha: 21 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Shigjetari  
Mevlan Kurtishi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur, që këndon muzikë ilahi. U rrit në frymën islame bashkë me familjen në vendlindjen e tij. Si fëmijë ishte i pasionuar pas artit dhe krijimtarisë letrare, i cili këndonte dhe shkruante tekste. Kurioziteti dhe dashuria për muziken e shtyri të mësoi si të luante në disa intrumente muzikore qysh në fëmijëri. Rreth këndit fetar të tij u përkujdes i ati Sejdi Kurtishi, i cili është një ndër bartësit e Kuranit Famëlartë. Me një vullnet shumë të madh Mevlani vijoi shkollën fillo... >> Lexo gjithë biografinë >>
  • Mevlan Kurtishi ka këto rrjete sociale:


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  6 :: Ummati ::  Loading...Kalendari
24/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gaqo Çako
Gaqo Çako
82 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Nikolla Zoraqi
Nikolla Zoraqi
(1929-1991)

Votimi i Javës
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Majki

  Capital T

  Dafina Zeqiri

  Gent Fatali

Voto