A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Muharrem Ahmeti, Mandi, Muharem Ahmeti


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.1 / Votuan:  97


Muharrem Ahmeti

Vendlindja: Oher
Këndon kryesisht: Etnike
Rryma të tjera: Popullore Dasmash

Muharrem Ahmeti është një këngëtar shumë i njohur. Karrieren e tij si kengetar e nisi shume i ri sepse qe ne femijeri kengen tallava e adhuronte.
Filloi qe te shkonte ne ahengje, dasma dhe keshtu u be i "famshem".
Ai aktualisht eshte i martuar dhe ka femi. Muharremi tani karieren e tij e vazhdon ne Shqiperi dhe atje eshte bere i famshem.
Ai ka patur nje femijeri te veshtire, por fale muzikes se tij, tani eshte shume mire.
Lindur ne Maqedoni, ne moshen 8-vjecare,doli ne treg me albumin e tij te pare...qe nga ajo kohe Muharrem Ahmeti u be nje prej legjendave muzikore ne shqiperi,kosove,maqedoni e ne te gjithe ballkanin. Eshte nje kengetar i cili kalon cdo limit ne kenge,dhe vjen gjithmone afer fansave me kene super hite, te cilat i bejne fansat qe ta duan ate me shume.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  saramk  Loading...


Kalendari
19/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Alketa Vejsiu
Alketa Vejsiu
33 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Jashtëzakonisht

  Aspak

  Shumë

Voto