teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Nexhat Osmani, Nexhati, Negjat Osmani
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Facebook Profile


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  112


Nexhat Osmani
Këndon kryesisht: Popullore Moderne

Nexhat Osmani është një këngëtar shumë i njohur. I lindur ne nje fshat, i cili ben pjese ne fshatrat perparimtare te Kosoves, pra Mushtishti, qe aty filloi hapat e pare te ngjitjes ne skene. Nexhati si krah te djathte per fillimet e karrieres se tij e ka pasur motren, pre Remzien, me te cilen kane korrur nje sukses te madh. Ka edituar nje numer te madh kengesh, disa prej te cilave jane te perfshira ne tre albumet e tij. Fillet e tij ne muzike shenohen ne vitin 1993, me disa kenge te cilat nuk paten shume sukses, gjate luftes nuk ka qene prezent neper skena, ndersa prej vitit 2006 fale Remzies, Nexhati u rykthye ne publik, duke arritur suksese te paparashkueshme.Eshte i martuar dhe ka nje djale, Dijamantin.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Kalendari
22/02/2017

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

  Çfarë Ti Bëj

Voto