teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Nota-Fest, Fest Nota, Nota E Art, Nota E Arte, Fest Nota E Arte, Maqedoni, Shkup


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.2 / Votuan:  35


Nota Fest

Nota Fest është një festival muzikor e preferuar. Festivali “Nota Fest” eshte festivali i vetem shqiptar ne Maqedoni. Ai zhvillohet ne Shkup dhe çdo vit sjell hite te reja dhe kengetare qe pasurojne estraden shqiptare dhe argetojne popullin shqiptare gjate tere vitit. Ky festival ka vite te tera qe funksionon pa perkrahjen e Ministrise se Kultures edhe perkunder asaj se eshte festival i vetem i shqiptareve.Në fund të vitit 2010 festivali i muzikës moderne “Nota Fest” do të mbahej për herë të fundit pasi që më vonë ky festival nuk pati shumë sukses dhe u shndërrua në një festival të muzikës popullore tashmë i emëruar me emrin “Fest Nota e Artë” i cili vazhdon ende traditën dhe mbahet çdo vit në fund të muajit dhjetor në Maqedoni.

» Dërgo Korrigjime »


Kalendari
21/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Tiziano Ferro
Tiziano Ferro
37 vjeç
Adalena Seferi
Adalena Seferi
25 vjeç
Argjent Marku
Argjent Marku
44 vjeç
Gjon Gjevelekaj
Gjon Gjevelekaj
66 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Isuf Luzaj
Isuf Luzaj
(1913-2000)

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

  Çfarë Ti Bëj

Voto