teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Pandi LaçoTags: Pandi Laço, Pandi Laco
Vendlindja: Korçë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 49 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Dashi  
Pandi Laço është një autor këngësh shumë i njohur. Ka filluar karrierën televizive në Televizionin shqiptar (TVSH) më 1987 si redaktor letrar e skenarist në Redaksinë e Programeve Artistike. Nga viti 1987 deri 1996 ka punuar në një sërë programesh të suksesshme televizive si “Mbremje të muzikës popullore”, “12 vallzime pa një të shtunë”, “Rreth fatit për 12 javë”, “12 në Hollywood”, si skenarist i cikleve të spektakleve me regji nga Vera Grabocka. Gjithashtu skenarist edhe drejtues televiziv në p... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Kalendari
23/02/2017

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

Voto