A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Muzika PopulloreMUZIKAPOPULLORE

:: Më Të Klikuarit e Javës

 • 1. Aida Doçi

  Studioi shkollen fillore ne Gjergj Fishta, shkollen e mesme ne Sh.M.E Gjin Gazulli ne Prishtine. Karrieren muzikore e filloj ne X Faktor Albania 2013 me grupin Natural aty u renditen ne finale ne vendin e 3. Per shkaqe te largesise mes vajzave grupi u nda dhe secila vazhduan single. Aida nen menaxhimin e Naser Gashit filloi bashkpunimin me Chipsin ...
  Lexo gjithë biografinë

  Aida Doçi
 • 2. Shkurte Fejza

  Mësimet e fillores i ka marrë në Mushtisht, ato të së mesmes në Therandë, kurse të lartat në Prizren dhe Prishtinë. Paraqitjet e para në skenë i ka pasur qysh si fëmijë në programet e shkollës, ku u vërejt për herë të parë talenti i saj. "Isha vetëm tuj mendu" titullohej kënga e parë e kënduar nga ajo. Në maj të vitit 1975 merr pjesë në festivalin...
  Lexo gjithë biografinë

  Shkurte Fejza
 • 3. Skifter Etemi

  Skifter Etemi ose i njohur edhe me Nofkën (Keco) është një këngëtar shqiptar nga Struga. Diskografia: Ç'ma këpute shpirtin Dhe ja thot bilbili Doli lulëja nga mali Dy çupa nga Prespa Loti i nënës Më iku djalëria Më martoi nëneja Rreth e qark Beratit Sa shumë të kam lutur Shtati yt Struganes Të ka lala me sevda...
  Lexo gjithë biografinë

  Skifter Etemi
 • 4. Enis Bytyqi

  Enis Bytyqi nga nje familje nga Ferizaj. I suksesshem ne fushen e muzikes. Nje djale edhe pse ne nje moshe te re pervec muzikes ka hobi dhe profesione te tjera. Kenga me e suksesshme e tij eshte "Ani ani", e cila ka bere klikime te shumta....
  Lexo gjithë biografinë

  Enis Bytyqi
 • 5. Fitnete Rexha

  Fitnete Rexha, “Artiste e Merituar” në vitin 1961 ishte një ndër këngëtaret më të shquara të muzikës popullore të Shqipërisë së mesme, kryesisht të muzikës popullore qytetare tiranase. Fitnetja bie në kontakt me traditën e muzikës popullore qytetare tiranase në familjen e saj. Vajza më e vogël e Bab Rexh Delisë “Hero i Popullit”, familja krutan...
  Lexo gjithë biografinë

  Fitnete Rexha
 • 6. Këngë Shkodrane

  Rruga e kenges shkodrane eshte e vjeter, madheshtore, ku te terheq nje force mahnitese, aq sa kur futesh ne kete tempull, nuk mund te dalesh, sepse e ndien veten ne nje bote te magjishme, te mbushur me dashuri per jeten e njerezit, midis lulesh shumengjyreshe, bukuria dhe aroma e te cilave ua shton hijeshine e madheshtine melodive magjepse dhe teks...
  Lexo gjithë biografinë

  Këngë Shkodrane
 • 7. Shyhrete Behluli

  Shyhrete Behluli është njëra nga këngëtaret më të mëdha të muzikës popullore. Si ndihmëtar në hapat e para karrieristike pat babain e saj, Xhemal Behluli, i cili qe kultivues i mirëfilltë i këngës popullore e folklorike. U lind në fshatin Mushtisht të Therandës, ku kreu shkollimin fillor, të mesmen e kreu në Prizren, ndërsa Fakultetin Filologjik n...
  Lexo gjithë biografinë

  Shyhrete Behluli
 • 8. Sinan Vllasaliu

  Sinan Vllasaliu u lind në Prishtinë. Me muzikë ka filluar te merrej që se fëmij Në moshën 7-8 vjeqar. Ka të mbaruar shkollen e mesme te muzikës 'Prenk Jakova' per Kanto dhe Piano si dhe Fakultetin e Arteve te Bukura në Prishtinë. Ai ka marrur pjese ne te gjitha festivalet Sic jane 'Akordet e Kosoves','Okraina e Arte','Tri orona' etj. Ka fituar mj...
  Lexo gjithë biografinë

  Sinan Vllasaliu
 • 9. Vali (F)

  Vali ka lansuar kengen e saj te pare qe titullohet "Sikur puthja e pare" me tekst nga Naim Krasniqi....
  Lexo gjithë biografinë

  Vali (F)
 • 10. Kerim Palloshi

  Ai është edhe një mësues i muzikës....
  Lexo gjithë biografinë

  Kerim Palloshi

:: TopSpot Popullore

 • » Renditja e Plotë »  :: Klipet më të Reja Popullore

  » Renditja e Plotë »

  :: Më Shumë Këngëtarë Të Muzikës Popullore

  Loading...


  Kalendari
  23/01/2017
  Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
  Diellza Kolgeci
  Diellza Kolgeci
  39 vjeç
  Xheroo
  Xheroo
  31 vjeç

  Votimi i Javës
     22-28 Janar 2017

  Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

    Dhurata Dora

    2po2

    Dafina Zeqiri

    Majki

    Capital T

    Gent Fatali

  Voto