A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rapsodia ShqiptareRAPSODIASHQIPTARE

:: Top 10 Rapsodët e Javës

 • 1. Dervish Shaqa

  Rapsod i shquar popullor dhe i njohur në të gjitha trevat shqiptare. Devish Shaqa deri në vitin 1956 jetoi në Kosovë, mirëpo në këtë vit ju deshtë të lëshonte Kosovën për shkak të përndjekjes nga aksioni i njohur "mbledhja e armëve" që ndërmerrte në atë kohë Sigurimi i Punëve të Brendshme i Jugosllavisë (UDB-ja) kundër shqiptarëve. Ai së bashku me ...
  Lexo gjithë biografinë

  Dervish Shaqa
 • 2. Rifat Berisha

  Rifat Berisha është rritur, edukuar dhe frymëzuar me këngën e Dukagjinit, e cila nga shekulli në shekull ka bërë lidhjen gjenetike të shartimit të këngës dhe melosit të Malësisë të Tropojës, Kukësit e Bajram Currit, duke e njëzuar atë me këngën e Dukagjinit, e cila ka gjetur shtrirje deri thellë në Anadrin e në Drenicë. Këngëtari i mirënjohur, R...
  Lexo gjithë biografinë

  Rifat Berisha
 • 3. Vellezerit Çetaj

  Profesoret Vll. Çetaj, U linden ne Fsh,Trubohovce te Istogut me prej ardhje nga Isniqi te Komunes se Pejes, Xhemajli Jurist Profesor ne shkollen Ekonomike Ali Hadri, Hasani Historian ish Drejtor ne shkollen fillore Smajl Hajdari ne Pejë dhe profesor historie ne gjimnazin "Bedri Pejani" Pejë. Qysh si Nxenes prej klases se pare me Pende ne dore ...
  Lexo gjithë biografinë

  Vellezerit Çetaj
 • 4. Beqir Gashi

  Babai i tij ishte i njohur në interpretimin e këngëve kreshnike me pasion e mjeshtri të rrallë. Ai vazhdon të kujtohet edhe sot e kësaj dite, me emrin e respektuar Mixha Sefë, ndërsa në tërë Kosovën vazhdon të kujtohet me emrin Sefë Mleçani. Në letërsinë Popullore, cikli i këngëve kreshnike fuqizonte ndjenjat e atdhedashurisë tek dëgjuesi dhe mobil...
  Lexo gjithë biografinë

  Beqir Gashi
 • 5. Gëzim Ahmetaj

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Gëzim Ahmetaj
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Gëzim Ahmetaj
 • 6. Vellezerit Gashi

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Vellezerit Gashi
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Vellezerit Gashi
 • 7. Xhadi Gashi

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Xhadi Gashi
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Xhadi Gashi
 • 8. Grupi I Fshatit Zhejë-Krujë

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Grupi I Fshatit Zhejë-Krujë
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Grupi I Fshatit Zhejë-Krujë
 • 9. Petrit Kryeziu

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Petrit Kryeziu
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Petrit Kryeziu
 • 10. Egzon Dida

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Egzon Dida
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Egzon Dida

:: TopSpot Radsodike

» Renditja e Plotë »

:: VideoKlipet më të Reja

» Renditja e Plotë »

:: Më Shumë Rapsodë

Loading...


Kalendari
23/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Diellza Kolgeci
Diellza Kolgeci
39 vjeç
Xheroo
Xheroo
31 vjeç

Votimi i Javës
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Dafina Zeqiri

  Majki

  Capital T

  Gent Fatali

Voto