SHARE:
  Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rita Ora

Tags: Rita Ora, Rita Ora Sahatçiu,, Rita Ora Sahatciu

Vendlindja: Prishtine    Jeton dhe vepron në        Mosha: 26 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Shigjetari  
Rita Ora është një këngëtare shumë e njohur, që këndon muzikë ritmike moderne. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoj nga nje mosh shume te re dhe ne moshen 14 vjeqare, ajo e filloi ta marre ate seriozisht. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Rita Ora ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni
 Mesatarja:  4.9 / Votuan:  738

O.R.A. (2012)Black Widow
Body On Me
R.I.P
Coming Home
Poison
Hot Right Now
Shine Your Light
Radioactive
I Will Never Let You Down
Roc The Life

» Dërgo Një Këngë »

Përkthime 
teksteshqip.com © 2007 - 2017