teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Ritfolk, Grupi Ritfolk, Altin Goci, Saimir Braho


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  3


Ritfolk
Këndon kryesisht: Pop-Rock
Rryma të tjera: Pop

Ritfolk është një grup muzikor i njohur. Një Nga Grupet Rock Shqiptar, aktiv ne vitet 1990 - 1999. Anëtarët ishin Altin Goci, Saimir Braho, Aleks Mazniku dhe Enris Qinami.

Në Vitin 1990 - 1994 Këndonte vetem Altini dhe Sajmiri.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  shadowb  

Kalendari
24/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto