teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ritmike ModerneMUZIKARITMIKE

:: Top 10 Artistët e Javës

 • 1. Young Zerka

  Donald Najtellari, ndryshe i njohur si Young Zerka, eshte nje artist shqiptar i lindur ne Korce. I rritur ne nje familje me kushte te mira jetesore,Young Zerka filloj te merret me muzik qe nga femjieria. Karriera e tji fillon ne vitin 2007 me kengen Sexy, qe nuk pati shum vemendje. Deri ne vitin 2014,Young Zerka nuk ishte ende aq i famshem, por...
  Lexo gjithë biografinë

  Young Zerka
 • 2. Stine

  Ernest Duka ose siç njihet me emrin e artit Stine,eshte nje nder kengetaret apo edhe nje nder kantuatoret me te spikatur dhe me te arritur ne trevat shqiptare.... Ai ka tre motra dhe nje vella ne Gjermani...Që i vogel ka qene i dhene pas muzikes dhe kercimit,ai jepte mesime hip hopi ne shkolla private,dhe emigroi ne Gjermani ,ku aty fitoi cmimin ...
  Lexo gjithë biografinë

  Stine
 • 3. Rihanna

  Rihanna ka lindur në Saint Michael, Barbados. Rihanna është vajza te Ronald Fenty nga Barbados dhe Monica Fenty, që është nga Guajana. Ajo ka dy vëllezër më të vegjël, Rorrey dhe Rajad Fenty. Në 2004 ajo fitoi Miss Combermere Beauty Pageant. Në 2003, Rihanna, kur ishte 15 vjeçe, jeta e saj mori një kthese të madhe, pasi një shoqe e saj e prez...
  Lexo gjithë biografinë

  Rihanna
 • 4. Vali Corleone

  Me shprehjen e tij “absollut”, Vali ka thënë se mund t’ia kalojë edhe disa herë kampionit në Formula 1, Michael Schumaher dhe motoristit Valentino Rossi. E kur është pyetur për femrat ai ka thënë se nuk merret me to. “Nuk merrem unë me to. Me lusin vet femrat”, ka thënë ai, transmeton “Reporteri.net”. E kur është pyetur se me kënd figurë të njohur...
  Lexo gjithë biografinë

  Vali Corleone
 • 5. Seven Saraqi

  Seveni është djali i dy këngëtarëve shumë të njohur në skenën e muzikës në Kosovë, Sunaj Saraqi dhe Vera Orucaj. Seveni është shumë i talentuar në muzikë dhe tregon se prindërit e tij e ndihmojnë me ide dhe i kanë trashëguar atij talentin. Seven Saraqi lindi në Mitrovicë dhe ka jetuar deri në moshën 5-vjeçare. Prindërit e tij shkuan në Shtetet e...
  Lexo gjithë biografinë

  Seven Saraqi
 • 6. Claydee

  Claydee, ose ndryshe Klejdi Lupa, lindi në Tiranë në vitin 1985 dhe që në moshën katër vjeçare zhvendoset me familjen në Athinë. Me mbarimin e shkollës së mesme, fillon studimet për Audio Engineering dhe e përfundon atë në vitin 2006. Në vitin 2008 fillon punë në një televizion muzikor, punë e cila i ndryshon dhe jetën përsa i përket karrierës muzi...
  Lexo gjithë biografinë

  Claydee
 • 7. Rita Ora

  Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoj nga nje mosh shume te re dhe ne m...
  Lexo gjithë biografinë

  Rita Ora
 • 8. Beyonce

  Beyonce Giselle Knowles filloi të këndonte në moshën 7 vjeçare. Në moshë të re ajo merrej me kërcim dhe këndonte në kishë. Beyonce dhe kushërira e saj Kelly Rowland u takuan me Latavia Robertson dhe së bashku me Letoya Lucket krijuan grupin Destinys Child. Grupi u shfaq për herë të parë në vitin 1990 dhe në një periudhe 10 vjeçare shiti 33 milionë ...
  Lexo gjithë biografinë

  Beyonce
 • 9. Alida

  Asnjë këngëtare në Shqipëri nuk kërcen si ajo. Sepse quhet “freestyle”, stili i zezakeve të sprovuara në skenë dhe të gatshme për të sfiduar djemtë repera. Është Alida Duka, motra e madhe e Stines, që ka hyrë në tregun muzikor shqiptar me këtë stil. Pas publikimit të klipit të ri “Sa duhemi” ajo tregon jetën që bën në Gjermani dhe peripecitë, që ka...
  Lexo gjithë biografinë

  Alida
 • 10. Dj Sardi

  DJ Sardi known as one of the most revered members of the Albanian scene. Music has always been his passion ever since he was very young. He enjoys doing quality live mixes on the turntables to all types of genres. He always wants to satisfy his clients and make sure that they are having a good time with quality services. With 15 years of experience...
  Lexo gjithë biografinë

  Dj Sardi

:: TopSpot Ritmike

 • » Renditja e Plotë »

  :: VideoKlipet më të Reja

  » Renditja e Plotë »

  :: Albume Ritmike

  :: Fotot e reja të Artistëve

  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Seven Saraqi
  • Young Zerka
  • Young Zerka
  • Claydee
  • Claydee
  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Young Zerka
  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Qendra
  • Qendra

  :: Më Shumë Artistë  Kalendari
  22/02/2017

  Votimi i Javës
     19-25 Shkurt 2017

  Kënga Më E Mirë E Noizyt?

    Number 1

    Big Body Benzo

    Gangsta Love

    Anytime Anywhere

    Gipsy Lover

    Çfarë Ti Bëj

  Voto