teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rock ShqipROCKSHQIP

:: Top 10 RockStars të Javës

 • 1. Aleksander Gjoka

  Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bukur e cila degjohet edhe sot.Poashtu ai eshte pjesmarres i disa edicioneve te festivalit madheshtor "Kenga Magjike"....
  Lexo gjithë biografinë

  Aleksander Gjoka
 • 2. Ritfolk

  Një Nga Grupet Rock Shqiptar, aktiv ne vitet 1990 - 1999. Anëtarët ishin Altin Goci, Saimir Braho, Aleks Mazniku dhe Enris Qinami. Në Vitin 1990 - 1994 Këndonte vetem Altini dhe Sajmiri....
  Lexo gjithë biografinë

  Ritfolk
 • 3. Redon Makashi

  Redon Makashi lindi nga 2 prinder artiste, babai Fitim Makashi me profesion aktor dhe nena Drita Makashi kengetare lirike. Ai kreu shkollen fillore tek shkolla "Deshmoret e Lirise" per piano.Me pas Shkolla e Mesme Artistike "Jordan Misja" per klarinete, por apasionohet per kitaren. Vazhdoi Studimet e Larta ne Akademine e Arteve te Bukura ne Tirane ...
  Lexo gjithë biografinë

  Redon Makashi
 • 4. Elita 5

  Elita 5 është grup muzikor i zhanrit të muzikës rrok. Grupi është krijuar në vitin 1987 prej Besim Ibraimit, Agron Idrizit, Mevaip Mustafit, Ferat Idrizit edhe si vokalist u mor Arif Ziberi. Nexhat Mujovi (Wirusi), ju bashkangjit grupit në vitin 1990. Albumi I Parë "Elita 5 R*C" U Publikua Në Vitin 1990 "Nuk Jam Al Kapone" 1992 "Fol Vetem Fol"...
  Lexo gjithë biografinë

  Elita 5
 • 5. 403

  Grupi 403 eshte pjese e gjenerates se Rockut Kosovar te viteve 80’, e cila njihet edhe si koha me e ndritur ne krijimtarine rock ne Kosove. Grupi 403 u formua në vitin 1981 nga Mentor Gjurgjiali (bas), Fatmir Zajmi (bateri) dhe Naim Osmani (kitarë). Bendit më vonë, pas kryerjes së shërbimit ushtarak, i bashkohet Hektor Gjurgjiali (vokal dhe kitarë...
  Lexo gjithë biografinë

  403
 • 6. Elton Deda

  Eshtë një ndër këngëtarët më të mirë shqiptar. Gjatë karrierës së tij, Elton Deda mori mori pjesë në festivale të ndryshme. Shfaqja e parë e Eltonit në TV ishte në fillim të viteve 80, kur ai këndoi "Koha ne pentagramin tim", dedikuar babait të tij Ferdinant Deda i cili në atë kohë ishte një dirigjent shumë popullor. Ndërsa ai ishte i ri,ai formoi ...
  Lexo gjithë biografinë

  Elton Deda
 • 7. Gent Bushpepa

  Nisi te kendonte qe ne moshen 6-vjecare. U njoh me rock-un ne moshen 10 vjecare nga nje kasete e THE DOORS qe e motra i kishte dhuruar per ditelindje dhe qe ne ate kohe nuk iu nda me kesaj rryme. Aktualisht jeton ne Tirane ku punon si kengetar ne TOP CHANNEL ne emisionin TOP SHOW. Studion per Stomatologji. Ne 2009 merr pjese ne Top Fest me kengen "...
  Lexo gjithë biografinë

  Gent Bushpepa
 • 8. B.B. Poqi

  Bajram Bylykbashi vuri pseudonimin BB Poqi si propozim nga Agim Berisha për shkak të inicialeve të emrit dhe mbiemrit të tij dhe gjithashtu sepse që në fëmijëri familjarët dhe miqt e thërrisnin Poqi, kështu ai bëri bashk këto dyja dhe nga ai moment u njoh si BB Poqi. Si ndikim nga xhaxhai I tij Poqi si I ri filloi të merrej me muzikë, fillimisht du...
  Lexo gjithë biografinë

  B.B. Poqi
 • 9. Valon Shehu

  Valon Shehu eshte kengetare i ri nga Gjakova i cili eshte aktive ne clube te ndryshme me muzike live jo vetem ne qytetin e tij te lindjes por edhe me gjere. "Artisti me i mire mashkull" eshte cmimi qe ka fituar ne Top Fest 7. Si talent eshte zbuluar ne Shqiperi ne nje talent-show ne TV Klan dhe Shqiperia i ka dhene atij shume sukses dhe fame. Va...
  Lexo gjithë biografinë

  Valon Shehu
 • 10. Renis Gjoka

  Ai është një nga këngëtarët e rinj më të spikatur të rrymës rrok. E, kjo jo rastësisht pasi kënga është e trashëguar në genet e tij. Madje supriza e tij e radhës është një premtim i bërë prej kohësh. Sivjet në festivalin “Kënga Magjike” ai këndon bashkë me Aleksandër Gjokën një këngë hard-rrok. Ky fillim vjeshte ka qenë plot ndryshime për djalin e...
  Lexo gjithë biografinë

  Renis Gjoka

:: TopSpot Rock

 • » Renditja e Plotë »

  :: Rock-Klipet më të Reja

  » Renditja e Plotë »

  :: Më Shumë Rock Stars/Rock Bands  Kalendari
  20/02/2017
  Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
  Rihanna
  Rihanna
  29 vjeç

  Votimi i Javës
     19-25 Shkurt 2017

  Kënga Më E Mirë E Noizyt?

    Number 1

    Big Body Benzo

    Gangsta Love

    Gipsy Lover

    Çfarë Ti Bëj

    Anytime Anywhere

  Voto