A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Sali Mani


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  14


Sali Mani
(1944-2009)

Këndon kryesisht: Popullore Rapsodike

Sali Mani është një këngëtar i njohur. Sali Mani patriot nga Bujani i Kosovës, i cili u shqua veçanërisht në kryengritjen e përgjithshme të 1912-s dhe ishte ndër organizatorët e qëndresës së malësorëve të Krasniqit, Gashit e Bytyçit kundër forcave serbe.

» Dërgo Korrigjime »
Loading...


Kalendari
17/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Calvin Harris
Calvin Harris
33 vjeç
Skifter Etemi
Skifter Etemi
41 vjeç
Beka
Beka
37 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Jusuf Gervalla
Jusuf Gervalla
(1945-1982)

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Jashtëzakonisht

  Aspak

  Shumë

Voto