A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Sefe Duraj, Sef Duraj


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  91


Sefe Duraj

Vendlindja: Mazrek  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 44 Vjeç
Ditëlindja: 24 Qershor 1972
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Këndon kryesisht: Tallava
Rryma të tjera: Popullore Moderne Popullore Dasmash

Sefe Duraj është një këngëtar shumë i njohur. Është një nga këngëtarët e parë i cili solli muzikën pak më ndryshe në tregun muzikor shqiptar dhe i pari në atë kohë që çdo produksion donte ta kishte në shtëpinë e tij. Është fjala për këngëtarin Sefë Duraj, i cili vazhdon të jetë me punën e tij të qetë, një këngëtar shumë i kërkuar.

Sefe Duraj lindi ne fshatin Mazrek te Hasit. Ai qe i vogel u shperngul ne Prishtine dhe me zerin e tij te mahnitshem, u be i njohur ne mbare Kosoven. Kohet e fundit ka realizuar edhe nje duet me kngetaren e njohur Ryva Kajtazin. Kënga është e zhanrit pop me përzierje të pop folk. Videoklipi i kësaj kënge është punuar nga ASHA. Për muzikën dhe orkestrimin është kujdesur Ardian Kastrati, ndërsa tekstin e ka shkruar Arsim Bunjaku.

» Dërgo Korrigjime »
Loading...


Kalendari
17/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Skifter Etemi
Skifter Etemi
41 vjeç
Calvin Harris
Calvin Harris
33 vjeç
Beka
Beka
37 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Jusuf Gervalla
Jusuf Gervalla
(1945-1982)

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Jashtëzakonisht

  Aspak

  Shumë

Voto