A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Selami KolonjaTags: Selami Kolonja
Vendlindja: Ladorishtë (Strugë)      Mosha: 45 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Akrepi  
Selami Kolonja është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur, që këndon muzikë e lehtë. Ai është i biri i Seitit dhe Hamijetit nga Ladorishta e Struges, baba i 3 fëmijëve Taulantit, Sidorelës dhe Majselës. Fillet e para në muzikë i ka filluar në fëmijërinë e tij të hershme.Ai duke dëgjuar nëpër dhoma më të rriturit si këndonin këngët e bukura të vendit tij, dalëngadalë filloi që edhe vetë të këndojë në korin e shkollës. Fakultetin e Muzikës e ka përfunduar me sukses në drejtimin e Muzikologjisë në Prishtinë ndërsa Magjistraturën e S... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.3 / Votuan:  11Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë » :: Vargje Për Nënën ::  
 :: Ere Borziloku ::  
 :: Gugu Ftua ::  
 :: Mall Kurbeti ::  
 :: Ti Me Kerko ::  Loading...Kalendari
24/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gaqo Çako
Gaqo Çako
82 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Nikolla Zoraqi
Nikolla Zoraqi
(1929-1991)

Votimi i Javës
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Majki

  Capital T

  Dafina Zeqiri

  Gent Fatali

Voto